Vårhajk på Kilsbergsgården
Välkomna till vårens härligaste helg! Här under finns info och anmälan till Vårhajken 2025
Snart är det dags för ungdomarnas vårhajk!
Hajk är ett litet miniläger över en helg som vi har på Kilsbergsgården strax utanför Örebro. Hajken är till för dig som går i årskurs 7 - tredje året på gymnasiet och är den 9-11 maj.
Vi samlas för gemensam avfärd med buss ifrån Immanuelskyrkan kl 18:00 på fredagen, sen åker vi gemensamt buss hem igen och avslutar med att komma tillbaka till Immanuelskyrkan ca 12:30 på söndagen.
Vi kommer umgås, leka, fira gudstjänst, bada, ha undervisning, skratta och ha kul tillsammans. Vi bor på Kilsbergsgården under helgen, och där finns samlingsal, matsal, fotbollsplan och intilliggande sjö. Läs mer om gården här: Kilsbergsgården
Du som anmäler dig är med på de aktiviteter som vi anordnar. Hajken är drog-, alkohol- och vapefri.
Mer info inför hajken kommer skickas ut när lägret närmar sig. Följ gärna @imk_ung på Instagram för uppdateringar.
OBS! Bara 80 platser, så anmäl dig snabbt!
Du som anmäler dig efter att hajken fyllts hamnar på en reservlista.
Vi ser fram emot en fantastisk helg tillsammans!
Information om lägret
Start: 9 maj kl 18:00
Slut: 11 maj ca kl 12:30
Pris: 800 kr (700 för medlemmar i IMK Ung)
Är priset ett hinder för ditt deltagande, hör av dig till Rikard Edefors som är ansvarig för vår sociala kassa.
Vid avanmälan efter 2/5 debiteras halva priset.
Rabatt: Om du blir medlem i IMK UNG får du 100 kr rabatt på lägret. Medlem blir du, helt gratis, genom att klicka i boxen i anmälan.
Ålder: Hajken riktar sig till ungdomar födda 2006-2011.
Frågor? Kontakta våra ungdomsledare.
Anmälan till Vårhajk
Här anmäler du dig till hajken. Hajken är till för dig som går i 7an-gymnasiet.
OBS. Endast 80 platser så anmäl dig snabbt!
Kontakta oss om du har frågor
Etiketter
Dela sida